fbpx

Oczyszczacz Philips Dual Scan

Poprawa samopoczucia i brak bóli głowy

Odkąd korzystam z oczyszczacza Philips Dual Scan moje samopoczucie się bardzo poprawiło. Co prawda nie miałam problemów z kaszlem, ale jako że mieszkam w Krakowie, smogu w okresie grzewczym jest bardzo dużo, co powodowało u mnie częste bóle głowy, nieważne czy przebywałam na zewnątrz czy w mieszkaniu. Teraz moje 56 metrów jest takim moim azylem, gdzie wracam i wiem, że tu głowa mnie już nie będzie bolała. Umożliwia mi to aplikacja, dzięki której oczyszczam powietrze przed powrotem do domu. 

Poprawa jakości snu

Jako, że mój tryb życia jest bardzo aktywny, a dodatkowo uprawiam dużo sportu, sen i regeneracja jest bardzo dla mnie ważna. 

oczyszczacz powietrze Philips Dual Scan

Moje problemy z jakością snu, czasami doskwierały mi bardzo, szczególnie w okresie późnej jesieni, zimy i wczesnej wiosny. Fakt, że dorzuciłam do tego odstawienie zabawy urządzeniami  emitującymi światło przed snem, ale ważne, że działa. Wreszcie się wysypiam, regeneruje, przez co poprawia się mój komfort życia. 

Jak działa oczyszczacz Philips?

Urządzenie działa tak, że jak wykryje poziom zanieczyszczeń np poziom cząstek smogowych PM 2.5 potrafi oczyścić mieszkanie do 60 metrów już w 18 min. Także sterując aplikacją, włączasz urządzenie 20 min przed powrotem do domu i cieszysz się komfortem cały czas.

Kolorowy wskaźnik poziomu zanieczyszczeń

Wskaźnik kolorów wygląda bardzo ciekawie, łatwo można rozpoznać jaki mamy stan powietrza – na co wskazuje odpowiedni kolor na wyświetlaczu. 

wyświetlacz oczyszczacza powietrza philips dual Scan

Najbardziej zanieczyszczone, jest przy kolorze czerwonym, ale oczyszczacz szybko sobie z tym radzi przechodząc do koloru różowego, następnie fioletowego, aż dochodzi do niebieskiego, przy którym stan powietrza jest już dobry. 


3 tryby pracy

Jeśli chodzi o tryby używałam sama tylko trybu AUTOMATYCZNY i NOC. Tryb TURBO włącza się w momencie wykrycia dużego zanieczyszczenia i pojawieniu się koloru czerwonego na wyświetlaczu, ale gdy tylko uda się oczyszczaczowi z tym poradzić, tryb ten – najgłośniejszywyłącza się. Uważam, że praca urządzenia nie jest dokuczliwa w pracy czy innych czynnościach, kompletnie nie zauważałam, że urządzenie pracuje. Tryb NOC powoduje, że działa tak cicho, że jest niewykrywalny.

Możliwość sterowania za pomocą aplikacji w telefonie

Urządzenie jest mega łatwe w obsłudze, panel jest dotykowy z szybko reagującymi ikonkami. Co mi się bardzo podoba to możliwość połączenia z aplikacją i sterowania nim z poziomu telefonu. Łatwo mogę włączyć urządzenie przed powrotem do domu i cieszyć się czystym powietrzem po powrocie. 

Świetnie radzi sobie z kurzem

A widzę, że naprawdę dobrze się sprawdza przy usuwaniu kurzu, drobnoustrojów, roztoczy i różnych alergenów.  Nie muszę co 3 dni latać ze ściereczką i ścierać kurzu, bo naprawdę go nie ma na meblach – po prostu nie osiada!

oczyszczacz Philips Dual Scan


Usuwa nieprzyjemne zapachy z powietrza

Ciekawym rozwiązaniem jest też usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Ostatnio smażąc na patelni przypaliły mi się warzywa. Całe mieszkanie przesiąkło nieprzyjemnym zapachem, wychodząc z domu, włączyłam oczyszczacz i co? Po powrocie zero zapachu spalenizny. Oczyścił powietrze tak, że nie było w ogóle tego czuć.

Wskaźnik zużycia filtra

Używam go na razie miesiąc, nie zauważyłam, żeby coś zaczęło się dziać z filtrem nano hepa. Fajnym rozwiązaniem jest to, że dla mnie osoby nie znającej się na elektronice, oczyszczacz pokazuje kiedy należy wymienić filtrzapala się wskaźnik wymiany filtra. 

Stan zużycia filtra można sprawdzić też na aplikacji i tam zobaczyć czy jest już do wymiany.

Co najważniejsze świetnie wpasował się w wygląd mojego salonu. 


Wideo recenzja oczyszczacza powietrza:

Podobał Ci się ten wpis? Możesz go udostępnić, aby przeczytali inni.

Dołącz do FacebookaInstagrama, Paintresta, aby być na bieżąco z nowościami